HAKKIMIZDA

Bu topraklarda bizler kendimizi bildik bileli kahve kültürü var hatta bunun ile ilgili bir atasözümüz vardır ki her şeyi özetler “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır” böyle bir şeydir kahve her zaman en özel anda masada yerini alır ve sohbete dahil olur , bizlerin ise kahve tutkusu biraz daha farklı.Adıyaman dan getirdiğimiz menengiç kahvesini Samsunda kendi imkanlarımız ile okul harçlığımız çıksın diye satmaya başladığımızda Amisos kahvesinin de hikayesi başlamış oldu.

Üniversite de okuyan 15 arkadaşımız ile her geçen gün kahve kültürünün evrilerek geliştiği ülkemizde farklı ve özel bir tat yaratma ihtiyacı ortaya çıktı amacımız samsuna ve damak tadımıza uygun özel bir kahve yaratmaktı. Bu çerçevede bir çok karışım denedik ve gıda mühendistinden, diyetisyene kadar geniş bir çalışma grubu ile bugünkü 8 karışımdan oluşan Amisos Dibek kahvesini ortaya çıkardık.

Araştırma geliştirme sürecinde birçok zorluk ile boğuştuk, kahvemizi yaptık lezzetinide güveniyorduk ama seri üretim için hem ufakta olsa bir makina parkuru hemde paketleme için yatırım gerekiyordu sağolsun başta Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU olmak üzere, birçok insan bize bu süreçte destek verdi, zor günlerimiz oldu karamsar süreçlerimiz oldu ama bugün gelinen nokta hepimizi fazlası ile memnun ediyor.

Şu anda ortalama 4 ton satış rakamına ulaşmış olmak ayrıca Samsun Atakum,İlkadım Belediyeleri ve Altın Ordu Belediyesi'nin bizlerin kahvesini tercih ediyor olması çalışma azmimizi her geçen gün daha da perçinliyor.

İletişim Formu

SOSYAL MEDYA
YARDIMCI LİNK
İLETİŞİM
  • 0 507 667 99 97
  • info@amisoskahve.com
Amisos Kahve
Tüm Hakları Saklıdır izinsiz Kullanılmaz
Geliştirici : Gökhan SEL